Systemy alarmowe i monitoring Transys – instalacja systemów alarmowych i monitoringu. | Okablowanie pod system alarmowy. Profesjonalnie i kompetentnie
346
page,page-id-346,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Okablowanie pod system alarmowy

Jeśli chodzi o okablowanie pod system alarmowy to zalecamy powierzyć to firmie, która ma doświadczenie w branży zabezpieczeń i zrobi je poprawnie. Mamy tu na myśli odpowiedni dobór rodzajów, przekrojów i ilości żył w przewodach, a już kluczowe jest prawidłowe rozmieszczenie urządzeń.
Okablowanie pod system alarmowy czy kamery na etapie stanu surowego wykonane przez firmę instalatorską nie jest wcale droższe od tej samej pracy ekipy elektryków, a pozwala nieraz znacząco obniżyć koszty zużytych przy niej materiałów i uniknąć poprawek. I tak u nas koszt okablowania jednego punktu (urządzenia) to 30-40 zł/netto.

Jeśli chodzi o przekroje przewodów to najbardziej popularnym przewodem jest 6×0,5mm. Jeśli przewód nawet na krótkim odcinku będzie narażony na działanie warunków atmosferycznych lub będzie prowadzony ziemią to należy bezwzględnie stosować przewody ziemne żelowane. Zwykły przewód przewidziany do wnętrz nawet zakopany w rurce czy peszlu na pewno po jakimś czasie przysporzy kłopotów.

1apng
1b

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress