Cena systemu monitoringu

cennik montażu instalacji monitoringu, cena monitoringu, koszt instalacji kamer

Cena systemu monitoringu kamer domu, sklepu, firmy…

Jako projekt, na podstawie którego przygotowaliśmy przykładowe wyceny systemu kamer posłużył nam nieduży domek. Specjalnie nie jest on regularnych kształtów, a by na jego bazie można było zaprezentować system w dwóch wariantach. Podstawowym po jednaj kamerze na elewację budynku. I rozszerzonym z dodatkową kamerą uzupełniającą widok od tyłu budynku gdzie znajduje się najbardziej newralgiczny punkt czyli taras z dużymi przeszkleniami. Jako dodatkowa pojawiła się jeszcze kamera na frontowej elewacji, która skupia się głównie na furtce i bramie wjazdowej na posesję. Posiada ona obiektyw z regulowana ogniskową, który pozwala na wykadrowanie tylko tego najistotniejszego fragmentu, przy jednoczesnym podniesieniu szczegółowości obrazu. 

Przykładowe kosztorysy przygotowaliśmy w dwóch wariantach: systemu kamer analogowych o wysokiej rozdzielczości oraz systemu cyfrowego IP. W obydwu przypadkach rozdzielczość obrazu z kamer to FullHD czyli 2 MPx (1080p). Kosztorysy zostały również przygotowane w 3 wariantach jeśli chodzi o producentów sprzętu. To porównanie pokazuje, że teoretycznie ten sam system przy zastosowaniu urządzeń innego producenta będzie inaczej kosztował. Nie da się porównywać ofert takiego samego systemu na różnych specyfikacjach sprzętowych. 

Podane koszty dotyczą systemów z przygotowanym okablowaniem. Koszty wykonania okablowania jeśli go nie ma ustalane sa indywidualnie na podstawie zużycia materiałów instalacyjnych i pracochłonności instalacji.

monitoring domu jednorodzinnego
system monitoringu kamer domu

Cena systemu monitoringu HDCVI wraz z montażem – wersja podstawowa – 4 kamery

Zalety i wady systemu analogowego wysokiej rozdzielczości:

Cena systemu monitoringu HDCVI wraz z montażem – wersja rozszerzona – 6 kamer

Cena systemu monitoringu cyfrowego IP wraz z montażem – wersja podstawowa – 4 kamery

Zalety i wady systemu cyfrowego IP:

Cena systemu monitoringu cyfrowego IP wraz z montażem – wersja rozszerzona – 6 kamer

W standardzie system monitoringu w odróżnieniu od systemu alarmowego zasilany jest jedynie z 230V. Nie posiada podtrzymania akumulatorowego na wypadek zaniku 230v. W przypadku chęci zastosowania w Państwa systemie takiego zasilania awaryjnego sugerujemy zastosowanie dedykowanych dla systemów kamer zasilaczy buforowych. Zasilacze dedykowane w porównaniu ze zwykłymi UPS-ami mają przewagę w postaci długości podtrzymania działania systemu na akumulatorze do kilku godzin.

Kompletny system zasilania dla 4 kamer Analogowych, HDCVI, AHD, TVI i rejestratora wraz z akumulatorem 18 a/h to koszt 665 zł netto,

 

Kompletny system zasilania dla 8 kamer Analogowych, HDCVI, AHD, TVI i rejestratora wraz z akumulatorem 18 a/h to koszt 895 zł netto

Kompletny system zasilania dla 4 kamer IP i rejestratora wraz z akumulatorem 18 a/h to koszt 765 zł netto,

 

Kompletny system zasilania dla 8 kamer IP i rejestratora wraz z akumulatorem 18 a/h to koszt 1019 zł netto