Generatory mgły ochronnej. Co to takiego jest?
Generatory mgły – wyrzutnie to wysoce skuteczne urządzenia zabezpieczające mienie przed kradzieżą. Na chwilę obecną chyba najlepszy rodzaj zabezpieczenia przed złodziejami czy napastnikami. Mgła w odróżnieniu od systemów alarmowych czy telewizji zatrzymuje intruza w natychmiastowy sposób wręcz zmuszając go odwrotu. W ciągu kilkudziesięciu sekund gęsta sucha mgła pokrywa wszystko co jest w zasięgu ich wzroku, a przecież czego nie widać tego nie da się ukraść.
W chwili obecnej w Polsce rozwiązania te nie są mocno rozpowszechnione niemniej to zapewne kwestia czasu, gdyż już za naszą zachodnią granicą generatory mgły cieszą się znakomitą rekomendacją i nie małym popytem wśród jubilerów, sklepów czy w kantorach, a coraz częściej w domkach prywatnych i firmach.
Mgła jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia ludzkiego jak i innych organizmów żywych. Po zamgleniu pomieszczenia jedyną czynnością jaką należy wykonać jest jego przewietrzenie. W nie przewietrzonym pomieszczeniu może wystąpić zjawisko kondensacji, które objawia się tym, że na wszystkich przedmiotach w nim się znajdujących zaobserwujemy wilgotną powłokę, którą trzeba będzie zetrzeć lub poczekać, aż samoistnie odparuje.
Nasza firma posiada autoryzację na montaż generatorów mgły Duńskiej firmy PROTECT. Wybór padł na nią ze względów technicznych. Niezawodność oraz wysoka jakość urządzeń oraz to z czym na co dzień my mamy do czynienia czyli cały interfejs serwisowy zostawia całą konkurencję daleko w tyle. Na plus firmy Protect jest również fakt iż całkowita produkcja i najmniejsze elementy ich produktów powstają w Danii, a nie są masowo produkowane na wschodzie.
Film pokazowy z testów generatorów na obiekcie
Poniżej chcielibyśmy zaprezentować Państwu nagrania z kilku sytuacji, w których pomimo drugiego planu główną role odgrywa generator mgły. We wszystkich przypadkach zostały zastosowane generatory mgły – wyrzutnie firmy Protect. W wielu przypadkach włamania odbywały się często żeby nie powiedzieć notorycznie w tych samych obiektach. Po każdym włamaniu zazwyczaj pojawiały się dodatkowe zabezpieczenia typu kraty czy