Konserwacja systemu alarmowego i monitoringu. Przeglądy okresowe

 
 

 Przeglądy okresowe jak i konserwacje systemu alarmowego czy innych systemów takich jak monitoring czy automatyka wjazdowa jakoś w naszym kraju traktowane są po macoszemu. A to przecież podczas regularnych przeglądów urządzeń wyłapywana jest ponad połowa usterek. I dzięki przeglądom konserwacyjnym nie dochodzi do kosztownych i poważnych awarii. Absolutnie nie należy jednak popadać w skrajności i robić przeglądy regularnie co 3 miesiące lub gorzej raz w miesiącu. O ile są przypadki, gdzie jest to wymuszone jakimiś dodatkowymi czynnikami, to naprawdę takie obiekty należą do rzadkości.

konserwacja systemu alarmowego i kamer, przegląd alarmu i monitoringu
serwis systemów alarmowych i monitoringu 24h

Jeśli Państwa system alarmowy podłączony jest do monitoringu jakiejś agencji ochrony, to jest wielce prawdopodobne, że macie Państwo w umowie zapis, że raz w miesiącu przyjazd patrolu na zdarzenie jest darmowy. Sugerujemy w takim przypadku na wykorzystanie tego jednego podjazdu załóg właśnie na testy sygnalizacji alarmowej, a przy okazji weryfikację zapisków umowy odnośnie czasów na interwencje załóg. Zachęcamy do samodzielnego testowania systemów, wtedy przeglądy konserwacyjne, jeśli nie są wymagane z jakiegoś powodu częściej, mogą odbywać się raz do roku, ewentualnie co 2 lata (przecież samochód jest poważniejszym urządzeniem, a wymaga się jego przeglądu raz do roku).

Jeśli są Państwo zainteresowani usługą przeglądu lub weryfikacji poprawności działania i konfiguracji systemów: alarmowego, telewizji dozorowej czy automatyki wjazdowej zapraszamy do kontaktu.

Konserwacja systemu alarmowego Konserwacja systemu alarmowego czyli przegląd okresowy nie są wymaganą czynnością. Jednak urządzenia systemu alarmowego w zdecydowanej większości to elektronika. Elektronika, na którą bezpośrednio zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi. Co innego telewizor, tablet czy komputer – ich ewentualną awarię czy wadliwe działanie wychwytujemy niemal natychmiast. Niestety elementy systemu alarmowego ulegają również awariom. Całe szczęście jeśli

Konserwacja systemu kamer jak i systemu alarmowego to czynność, którą wykonuje się okresowo w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich elementów systemu, przeczyszczeniu obudów kamer zewnętrznych, obiektywów ewentualnie ich regulacji. Dlaczego zdecydowanie bardziej polecamy częstsze przeglądy okresowe systemu telewizji niż alarmowego przynajmniej w domach mieszkalnych. Głównym powodem jest częstotliwość ich używania tzn. system alarmowy obsługujemy praktycznie

Kilka powodów i dowodów na to, że warto przeprowadzać konserwacje systemów zabezpieczeń

konserwacja systemu alarmowego
konserwacja monitoringu