Konserwacja systemu alarmowego i przeglądy okresowe

 Przeglądy okresowe jak i konserwacje systemu alarmowego czy innych systemów takich jak monitoring czy automatyka wjazdowa jakoś w naszym kraju traktowane są po macoszemu. A to przecież podczas regularnych przeglądów urządzeń wyłapywana jest ponad połowa usterek. I dzięki przeglądom konserwacyjnym nie dochodzi do kosztownych i poważnych awarii. Absolutnie nie należy jednak popadać w skrajności i robić przeglądy regularnie co 3 miesiące lub gorzej raz w miesiącu. O ile są przypadki, gdzie jest to wymuszone jakimiś dodatkowymi czynnikami, to naprawdę takie obiekty należą do rzadkości.

     Jeśli Państwa system alarmowy podłączony jest do monitoringu jakiejś agencji ochrony, to jest wielce prawdopodobne, że macie Państwo w umowie zapis, że raz w miesiącu przyjazd patrolu na zdarzenie jest darmowy. Sugerujemy w takim przypadku na wykorzystanie tego jednego podjazdu załóg właśnie na testy sygnalizacji alarmowej, a przy okazji weryfikację zapisków umowy odnośnie czasów na interwencje załóg. Zachęcamy do samodzielnego testowania systemów, wtedy przeglądy konserwacyjne, jeśli nie są wymagane z jakiegoś powodu częściej, mogą odbywać się raz do roku, ewentualnie co 2 lata (przecież samochód jest poważniejszym urządzeniem, a wymaga się jego przeglądu raz do roku).

    Jeśli są Państwo zainteresowani usługą przeglądu lub weryfikacji poprawności działania i konfiguracji systemów: alarmowego, telewizji dozorowej czy automatyki wjazdowej zapraszamy do kontaktu.

Konserwacja systemu alarmowego

Konserwacja systemu alarmowego Konserwacja systemu alarmowego czyli przegląd okresowy nie są wymaganą czynnością. Jednak urządzenia systemu alarmowego w zdecydowanej większości to elektronika. Elektronika, na którą bezpośrednio zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi. Co innego telewizor, tablet czy komputer – ich ewentualną awarię czy wadliwe działanie wychwytujemy niemal natychmiast. Niestety elementy systemu alarmowego ulegają również awariom. Całe szczęście jeśli

Czytaj więcej…

Konserwacja systemu kamer

Konserwacja systemu kamer jak i systemu alarmowego to czynność, którą wykonuje się okresowo w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich elementów systemu, przeczyszczeniu obudów kamer zewnętrznych, obiektywów ewentualnie ich regulacji. Dlaczego zdecydowanie bardziej polecamy częstsze przeglądy okresowe systemu telewizji niż alarmowego przynajmniej w domach mieszkalnych. Głównym powodem jest częstotliwość ich używania tzn. system alarmowy obsługujemy praktycznie

Czytaj więcej…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress