Tymczasowy alarm budowlany

Alarm budowlany, tymczasowy alarm, wypożyczalnia alarmów

Wszystkich zainteresowanych wynajęciem systemu alarmowego na czas budowy czy wykańczania domu, mieszkania, firmy zapraszamy do kontaktu i ustalenia indywidualnych warunków współpracy. Tel. 602 657 469 lub email: info@transys.pl

Obecnie według naszych obserwacji domy w trakcie budowy i wykańczania to najczęściej okradane obiekty.

Dzisiaj w trakcie włamania łupem złodziei nie pada elektronika bo łatwo ją można namierzyć. A i wartość jej coraz niższa i z upłynnieniem zdobyczy problem bo rynek przesycony. Nie kradną również pieniędzy, bo prawie nikt w dzisiejszych czasach ich w domu nie trzyma. Dlatego coraz częściej, a właściwie nagminnie okradane są domy w trakcie budowy. A właściwie w trakcie prac wykończeniowych. To tutaj złodzieje znajdują rzeczy często nowe jeszcze nie używane lub dosłownie przed chwilą zainstalowane, ale pełnowartościowe i które niemalże bez utraty wartości z powodzeniem znajdą nowego właściciela. Tak dzieje się z całą armaturą hydrauliczną czy osprzętem elektrycznym, wentylacyjnym itp. 

Często znikają bramy garażowe, stolarka okienna, płytki ceramiczne, po prostu wszystko. Nawet nieraz nie da się ogarnąć skali zjawiska np. jak jednej nocy można wynieść całą watę przewidzianą na izolację poddasza oraz styropian na całą elewację oraz podłogi. To nawet nie zmieściło by się na jednego tira. A znikło i nikt nic nie widział. 

 

alarm tymczasowy

Nie będziemy tutaj Państwa straszyć wyrwanymi przewodami elektrycznymi ze ścian tuż przed umówionym terminem kładzenia tynków, ale niestety takie sytuacje nie są rzadkością.

Na zdjęciach jako przykład pokazujemy to zjawisko, ale w wersji bardzo przyzwoitych złodziei. Przyzwoitych bo zaczynając od okna, które uszkodzili w tak małym stopniu, że uszkodzenie widoczne jest dopiero po jego otwarciu, dlatego, że rozdzielacze ogrzewania podłogowego zostały odcięte w taki sposób, aby ponowny montaż nowych nie był skomplikowany oraz dlatego, że rozdzielnia elektryczna chociaż okradziona z osprzętu to ani jeden przewód nie został przecięty. Wszystko odkręcone i ładnie poukładane. Tutaj klient miał tyle szczęścia w nieszczęściu, że liczył właściwie straty w samym sprzęcie, a nie drogich naprawach, które musza zostać wykonane przy mocno inwazyjnych włamaniach gdzie złodzieje używają głównie łomów i nożyc do ciecia.

alarm budowlany
Tymczasowy alarm budowlany

Alarm na czas budowy, zabezpieczenie budowy

Tymczasowy alarm budowlany jest dobrym może nie antidotum na to zjawisko, ale sposobem na odstraszenie złodziei oraz zmniejszenie ewentualnych strat. Niestety jaki by to nie był drogi alarm i jak renomowanej firmy to włamanie może się zdarzyć jednak zazwyczaj kończy się tylko na próbie.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno małe systemy alarmowe składające się z kilku elementów, jak również większe systemy z kilkunastu. Nasze systemy mogą być podłączone do monitoringu dowolnej agencji ochrony, jak i informować bezpośrednio Państwa o wtargnięciu czy ewentualnej usterce. Jeśli zdecydowaliby się Państwo na podłączenie do agencji ochrony pomagamy w negocjacji umów na czas nieokreślony, aby nie było potrzeby wiązania się z nimi na długie lata jak to często bywa przy standardowych umowach.

Tymczasowy alarm budowlany zalety i wady

Na plusy inwestycji jaką jest tymczasowy alarm budowlany zaliczyć można:

 

+ System alarmowy jest na ciągłej gwarancji, w razie awarii bezpłatnie ja usuwamy i przywracamy poprana pracę systemu (chyba, że nieprawidłowa praca spowodowana jest czynnikiem ludzkim np. ekipa wyłączy zasilanie 230V i rozładują się całkowicie akumulatory lub uszkodzi elementy systemu)

+ nie martwisz się, że elementy będą nosiły ślady użytkowania, dopiero po budowie montujesz swój docelowy system na nowych komponentach

+ masz powiadomienie na telefon, że ktoś wtargnął na Twoją budowę. Ewentualnie w opcji z podłączeniem do agencji ochrony ktoś za Ciebie sprawdzi co się tam stało.

+ masz informacje, że na budowie zostało odłączone zasilanie 230V, to już jest sygnał aby zainteresować się problemem

+ masz informacje kiedy ktoś przychodzi na budowę, a kiedy ją opuszcza. Istotne informacje do potwierdzenia rzetelności wykonawców.

+ możesz zdalnie włączyć bądź wyłączyć system alarmowy bez potrzeby wtajemniczania ekip budowlanych w kody i obsługę systemu

+ nie musisz jednorazowo wydawać dużej kwoty na cały system alarmowy docelowy, którego po użytkowaniu w czasie budowy elementy często nie wyglądają najestetyczniej

Jako minusy inwestycji jaką jest tymczasowy alarm budowlany zaliczyć można:

 

Niestety jest to związane z kosztami. Koszt wynajmu i koszt montażu i demontażu urządzeń. Jednak uzależniony jest on również od wielkości wynajmowanego systemu alarmowego. Zasadniczo do zabezpieczenia budowy przez kradzieżą wystarczy niewielki system kilku czujnikowy, a przy takim miesięczny koszt nie będzie zbytnio obciążał budżetu inwestora.

Obszar naszego działania to większość woj. mazowieckie min. Warszawa, Otwock, Mińsk Maz., Kałuszyn, Siedlce, Sokołów Podl, Węgrów, Małkinia, Ostrów Maz., Wyszków, Łochów, Stanisławów…

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

 

tel. 602 657 469

email: info@transys.pl

tymczasowy alarm budowlany, alarm budowlany, alarm na czas budowy, wynajem alarmu, alarm na czas określony, alarm na budowę, zabezpieczenie budowy, zabezpieczenie placu budowy, tymczasowe zabezpieczenie budynku, tymczasowy alarm, zabezpieczenie w trakcie budowy, alarm w trakcie budowy, wynajem alarmów warszawa, alarm tymczasowy warszawa, montaż alarmu na czas budowy,