monitoring kamer, system monitoringu, monitorowanie kamerami

Monitoring kamer IP, HDCVI, TurboHD, AHD

W dobie internetu mamy praktycznie nieograniczone możliwości aby np. będąc na wakacjach podczas beztroskiego relaksu zerknąć czasem na swoje podwórko, lub czy w firmie wszystko jest jak należy. Praktycznie wszyscy producenci sprzętu CCTV zapewniają możliwość podglądu  systemu kamer za pomocą komputera, tabletu czy smartfona.

Chcielibyśmy zainteresować Państwa tym aspektem jednocześnie zaproponować swoje usługi związane z systemami telewizji dozorowej zarówno przy instalacji nowych systemów jak i serwisie już posiadanych przez Państwa.

Obecnie wiodącymi markami w Polsce w zakresie CCTV dla małych i średnich instalacji są BCS i Dahua. Z racji najlepszego stosunku jakości do ceny my również w większości prac korzystamy z ich urządzeń jednak w instalacjach gdzie budżet przewidywał stosunkowo nie duże wydatki na monitoring posiłkujemy się bardziej ekonomicznymi rozwiązaniami firmy CMR. Zarówno monitoring kamer BCS, Dahua jak i CMR wykorzystuje technologię cyfrową IP w rozdzielczościach od HD do 4K. Wszystkie wymienione firmy również oferują urządzenia analogowe w rozdzielczości HD i FullHD. Praktycznie u każdego z wymienionych producentów w ofercie znajdują się zarówno urządzenia działające w systemie analogowym, HDCVI, AHD i TVI czyli potocznie zwanym TurboHD.

Monitoring kamer firmy BCS

monitoring wspólnoty mieszkaniowe
monitoring domu firmy sklepu, montaż monitoringu, instalacja monitoringu,
 • bardzo dobry stosunek jakości do ceny
 • duży wybór urządzeń oraz akcesoriów
 • zdalny dostęp bez konieczności stałego adresu IP

Monitoring kamer firmy Dahua

instalacja monitoringu dahua montaz serwis kamer
 • bardzo dobry stosunek jakości do ceny
 • duży wybór urządzeń oraz akcesoriów
 • zdalny dostęp bez konieczności stałego adresu IP

Monitoring kamer firmy CMR

instalacja monitoringu kamer
system monitoringu ip, cyfrowy monitoring, kamery cyfrowe. kamery ip
monitoring domu
 • doskonały stosunek jakości do ceny
 • duży wybór urządzeń oraz akcesoriów
 • zdalny dostęp bez konieczności stałego adresu IP

Co to jest system CCTV?

Skrót CCTV pochodzi od angielskich słów: Closed Circuit TeleVision i oznacza telewizję połączoną w układzie zamkniętym. Ogólnie przez system CCTV rozumiemy zespół współpracujących urządzeń do odbioru, przetwarzania, przekazywania oraz archiwizacji i wyświetlania obrazu oraz dźwięku w obiektach monitorowanych. Obecnie można wyróżnić 2 podstawowe rodzaje systemów cctv: analogowe i cyfrowe IP. W obydwu przypadkach technika pozwala nam na podgląd z powyższych urządzeń w jakości HD jak i wyższej.

 Niezależnie od rodzaju systemu podstawowymi elementami wchodzącymi w jego skład są:

 • Rejestratory (urządzenia rejestrujące nagrania zazwyczaj na twardych dyskach)
 • Kamery ( coraz częściej ze integrowanymi promiennikami podczerwieni oraz obiektywami)
 • Obiektywy (przy klasycznych kamerach kompaktowych)
 • Obudowy i uchwyty
 • Zasilacze
 • Okablowanie zakończone odpowiednimi złączami
 • Monitory

Jeśli są Państwo zainteresowani monitoringiem swojej posesji, firmy czy nawet oddalonego domku letniskowego zapraszamy do kontaktu.

W obecnej chwili systemy telewizji analogowej przechodzą powoli do historii. Sukcesywnie zostają wypierane przez ich cyfrowe odpowiedniki IP. Galopujący rozwój techniki sprawił, że w dziedzinie telewizji analogowej osiągnięto już wszystko co można było osiągnąć. Dzisiejsze rozwiązania cyfrowe po wielokroć wyprzedzają systemy telewizji analogowej. Dla zobrazowania różnicy poniżej przedstawiamy obraz kilku kamer o różnej rozdzielczości.  

Monitoring AHD System AHD to nic innego jak znany dobrze system analogowy tylko w jakości hd czy fullhd. Jest to pośrednie rozwiązanie pomiędzy standardowymi systemami analogowymi i systemami IP. System ahd można spotkać pod wieloma nazwami np. firma BCS swoje rozwiązania sygnuje obecnie oznaczeniami HDCVI wcześniej był segment HDSDI. Monitoring AHD czy raczej system ten

Systemy telewizji cyfrowe IP to obecnie najczęściej polecane i montowane urządzenia monitoringu. Tak jest i w naszym przypadku. Do monitoringu domu czy posesji wokół niego, terenu firmy, hal produkcyjnych, magazynów polecamy nie rzucające się w oczy dyskretne kamerki o rozdzielczości 2Mpix firmy BCS w dwóch rodzajach obudów. Kamera kopułowa BCS-DMIP1200IR-E i kamera typu tuba BCS-TIP3200IR-E.