Montaż i serwis systemu alarmowego DSC

DSC kanadyjski producent systemów zabezpieczeń z niemalże 40 letnim doświadczeniem w branży. Od zawsze urządzenia i systemy logowane znaczkiem DSC znane były z wysokiej niezawodność i bezawaryjności. Lata świetności marki w naszym kraju to lata 1995 – 2005. Wtedy to systemy alarmowe nie były jeszcze tak zaawansowane jak dzisiaj. Tzn. system alarmowy był systemem alarmowym, a nie za wszelką cenę miał spełniać mnóstwo innych przydatnych lub nieprzydatnych funkcji. Dzisiaj większość producentów ma ambicje aby ich system spełniał wiele funkcji. Starają się zaimplementować do swoich central funkcjonalności systemów inteligentnego budynku. Jednym wychodzi to lepiej innym gorzej. Firma DSC została jednak przy swoich pierwotnych założeniach, że system alarmowy ma być systemem alarmowym i niczym więcej. Przez takie podejście została wyparta przez trendy gadżeciarstwa. Jednak do dzisiaj żadna z firm konkurencyjnych, produkująca systemy alarmowe nie jest w stanie dorównać stabilności działania swoich urządzeń firmie DSC. Dlatego mamy je w swojej ofercie dla klientów, którzy potrzebują aby system alarmowy był systemem alarmowym i cieszyć się jego długą i niezawodną pracą.

montaż systemów dsc, serwis rozbidowa modernizacja alarmów dsc instalacja alarmowa dsc

Obecnie w ofercie DSC

DSC Seria Power

centrala-dsc-neo montaż systemów alarmowych dsc, instalacja systemu alarmowego dsc neo, serwis alarmów dsc

Oferta firmy DSC obecnie składa się z dwóch linii produktowych. Pierwszą z nich jest bardzo dobrze dopracowana i długowieczna seria Power. System alarmowy jak już wspomnieliśmy bez żadnych wodotrysków. Po prostu porządny, stabilny system alarmowy. W skład systemu tego wchodzą centrale od 6 linii do 84. Co oznacza, że z powodzeniem można stosować go zarówno do małych systemików, jak i dużych skomplikowanych instalacji.  Do obsługi tego systemu mamy szereg klawiatur o led-owych przez ikonowe i lcd do panela dotykowego. Jeśli chodzi o charakterystyczną cechę jaka wyróżnia serię Power od nowszej DSC Neo to jest kolor zielony samej płyty głównej jak i podświetlania klawiatur. W DSC Neo zarówno płyta jak i wszystkie moduły oraz podświetlanie klawiatur jest w kolorze niebieskim. Piszę o tym celowo bo nie jednokrotnie spotkaliśmy się z faktem iż klient od konkurencji otrzymał ofertę na droższej Neo, a zainstalowano mu tańszą, z mniejszymi funkcjonalnościami serię Power.

DSC Neo

To co odróżnia serię Neo od Power to jak już wspomniałem kolor zarówno elektroniki drukowanej jak i kolor podświetlania klawiatur. W Neo będzie to kolor niebieski. To co ma Neo, a czego nie miało Power. Neo to system hybrydowy. Pozwala na budowanie systemów alarmowych jako przewodowe, mieszane częściowo przewodowe, częściowo bezprzewodowe oraz systemy całkowicie bezprzewodowe. System bezprzewodowy zaimplementowany w systemach DSC Neo to patenty firmy Visonic, która od zawsze była liderem w systemach alarmowych bezprzewodowych. W naszym kraju niezbyt popularna, ale doceniana na całym świecie. System bezprzewodowy pod nazwą PowerG jest obecnie chyba najbardziej zaawansowanym systemem bezprzewodowym wśród systemów alarmowych. To co go wyróżnia na tle innych to długość działania urządzeń bezprzewodowych na bateriach w niektórych czujnikach nawet do 8 lat (standardem jest 3-5 lat w innych urządzeniach DSC). Konkurencja zazwyczaj ma ten czas co najwyżej 3 lata, a w większości przypadków około 2 lata. Kolejnym plusem Neo jest zasięg, dla którego pokonanie kilku (nie dwuch i nie trzech tylko na prawdę kilku) stropów to nie jest żaden problem. W terenie otwartym z powodzeniem można budować systemy w odległości 1,5km. System oczywiście jest dwukierunkowy i pracuje na częstotliwości 868Mhz.

klawiatura-dsc-neo-montaż-sytemow-alarmowych, instalacja alarmów dsc

W skrócie o DSC

Podsumowując system DSC Neo nie należy do najtańszych. Niemniej jednak ma swoje duże grono wielbicieli. U konkurencji trzeba dopłacać, za możliwości jakie dają systemy w aspekcie fuknkcjonalności automatyki. Bardzo często nie wykorzystując ich nawet w minimalnym stopniu. W DSC płaci się za stabilność i niezawodność. Jeśli system nie będzie wymagał zastosowania urządzeń bezprzewodowych to z powodzeniem sprawdzi się Seria Power. Jeśli w przyszłości będzie potrzeba rozbudowy go o jakieś rozwiązania bezprzewodowe warto rozważyć od razu zastosowanie Neo.

Oprócz montażu systemów alarmowych DSC oferujemy swoje usługi również w zakresie serwisu, modernizacji i konserwacji tych systemów. Niezależnie czy to będą stare systemy nawt linii clasic, o któej tutaj nie wpomnieliśmy czyli centrale PC560, Pc3000, PC585, PC1565, Pc5010, PC5020, PC4010, PC420, PC610, 1616, 1632, 1664 czy jeszcze inne chętnie pomożemy.

Zapraszamy do kontaktu

certyfikat-dsc-neo certfikat instalatora dsc, certyfikowany instalator
certfikat-powerg certfikat instalatora powerG, certyfikowany instalator visonic