BCS

BCS to marka stworzona przez polskiego dystrybutora systemów zabezpieczeń firmę NSS. Pierwsze produkty z logiem BCS pojawiły się w 2008 roku. Od wprowadzenia produktów na rynek z dnia na dzień zyskiwały nowe rzesze zadowolonych klientów i instalatorów. Trzeba przyznać, że były to i nadal są urządzenia na prawdę przyzwoitej jakości. Marka BCS praktycznie zdominowała rynek systemów telewizji przemysłowej. W ślad za NSS próbowali swoich sił inni dystrybutorzy. Niestety bez spektakularnych rezultatów. Do dzisiaj pełno jest firm, które dostarczają tanie urządzenia jednak bardzo często bez zapewnienia jakiegokolwiek wsparcia czy serwisu. 

BCS zapewnia wsparcie zarówno dla instalatorów jak i klientów końcowych. To praktycznie nie spotykana praktyka wśród pozostałych marek. U pozostałych firm ze wsparciem jest jak z Yeti podobno istnieje tylko nikt go nie widział. 

Montaż instalacji monitoringu BCS rejestratory ip, hdcvi, ahd, tvi, turbo hd

Plusy systemów monitoringu BCS

Na pewno dużym plusem jest fakt szybkiego działania serwisu i konkretne, rzeczowe wsparcie techniczne. Dostęp do dużego wyboru asortymentu do montażu podnoszącego estetykę jak i łatwość wykonania instalacji. Duży plus za dedykowane systemy zasilania zarówno z wbudowanymi switchami przemysłowymi jak i zasilaniem buforowym podtrzymującym zasilanie całego systemu łącznie z rejestratorem na czas dużo dłuższy niż zdecydowanie droższe i mega duże ups-y. Plus za technologie podnoszące możliwości wykonania instalacji na dużo większe odległości niż wynikało by to z założeń i dotychczasowych możliwości technologicznych.

Możliwość zdalnej obsługi np. z komputera z dowolnego miejsca na świecie, czy z urządzeń mobilnych np. smatfonów czy tabletów po podłączeniu rejestratora do internetu to praktycznie dzisiaj standard. Do tej usługi dzisiaj nawet nie potrzeba mieć stałego zewnętrznego adresu IP. 

systemy zasilania bcs, pulsar, atte, zasilanie buforowe kamer i rejestratora, zasilanie awaryjne monitoringu
kamery bcs, monitoring bcs, instalacja kamer i monitoringu bcs, montaż

Minusy monitoringu BCS

Minusem, ale zaznaczam, ze to tylko moja opinia jest obecna sytuacja u dystrybutora. Mianowicie od około 2 lat firma wprowadza na rynek swoje nowe produkty pod nazwą BCS Point. Rozwiązania nie powiem bo bardzo ciekawe, niektóre wręcz niespotykane u konkurencji, ale…

Po dziesięciu latach ciężko będzie zabrać ze sobą taką rzeszę instalatorów jaką udało się zdobyć i przyzwyczaić do produktów. Tym bardziej, że te same produkty (seria Line) nadal są w ofercie firmy, a i konkurencja, a raczej ich producent, który obecnie dominuje rynek ma dokładnie te same w ofercie. Ciężko nam jak i z rozmów wynika innym firmom instalacyjnym zmienić to. Bo po co coś zmieniać skoro tego nie wymaga. Niemniej jednak w naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia zarówno z linii Line jak i Point. Nieraz sięgamy po te drugie jeśli specyfika obiektu tego wymaga. Podstawą jednak jest dla nas BSC Line. 

Rozumiem chęć uniezależnienia się od producenta BCS Line, ale takie ruchy obecnie wykonują dziesiątki firm. Często robią coś na zasadzie „próbuję – robię” (zabawa z dzieciństwa). My podchodzimy do tego sceptycznie i widząc nieraz z jakimi opłakanymi skutkami kończą się niektóre próby zostajemy przy sprawdzonym sprzęcie. 

Nasza oferta nie skupia się jedynie na montażu nowych instalacji systemów monitoringu BCS. Oferujemy swoje usługi również w zakresie ich serwisu, rozbudowy, modernizacji i konserwacji.

Zapraszamy do kontaktu