Konserwacja systemu alarmowego

Konserwacja systemu alarmowego czyli przegląd okresowy nie są wymaganą czynnością. Jednak urządzenia systemu alarmowego w zdecydowanej większości to elektronika. Elektronika, na którą bezpośrednio zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi. Co innego telewizor, tablet czy komputer – ich ewentualną awarię czy wadliwe działanie wychwytujemy niemal natychmiast. Niestety elementy systemu alarmowego ulegają również awariom. Całe szczęście jeśli urządzenie ulegnie usterce w sposób widoczny dla użytkownika i samej centrali alarmowej. Wtedy najczęściej mamy problemy z obsługą np. przy załączaniu systemu. Gorzej jeśli usterce ulegnie np. czujnik a właściwie jeden z elementów czujnika jakim jest przekaźnik. Wizualnie wszystko jest w porządku. Jeśli przejdziemy przed czujnikiem dioda sygnalizacyjna na nim się zaświeca co dla większości użytkowników jest świadectwem, że czujnik działa. Sama obsługa np. przy załączaniu systemu też nie wzbudza żadnych podejrzeń – wszystko działa prawidłowo, ba nawet ostatnio nie ma fałszywych alarmów które przez jakiś czas nie wiadomo skąd się pojawiały. I wszystko jest dobrze dopóki ten uszkodzony czujnik nie ma potrzeby zadziałania. Jeśli jednak czego nikomu nie życzymy zdarzy się włamanie pożytek z takiego czujnika będą mieli włamywacze bo migając oświetli im tylko pomieszczenie.

Nie wiem czy nazwać to dobrą praktyką czy nie, ale jeśli mają Państwo monitoring systemu alarmowego w jakiejś agencji zazwyczaj po włamaniu czy próbie włamania firma ta sugeruje przysłanie swojego technika w celu sprawdzenia systemu. I podczas takiego sprawdzenia często niestety właściciel dowiaduje się, że system nie zadziałał bo… Mógłbym tu dużo pisać bo podczas pracy w serwisie w jednej z takich firm zdarzały mi się i takie delikatnie mówiąc niekomfortowe sytuacje. Moment nie najlepszy na informowanie, że przy rutynowym przeglądzie nie ma możliwości nie wyłapać takiej usterki systemu. Na obiekcie demolka, zginęły wartościowe rzeczy, a tutaj trzeba poinformować klienta, ze jeszcze parę stówek musi zapłacić żeby alarm działał poprawnie. Prawda że absurd, przecież przed chwilą miał zadziałać. Założę się, że każdy wydałby wcześniej nawet większe pieniądze wiedząc o awarii, aby nie doświadczyć skali zjawiska. Tam gdzie system zadziała prawidłowo złodziej szybko się ewakuuje nieraz nawet nic nie zabierając, tam gdzie mu na to pozwala czas robi praktycznie spustoszenie.

system antywłamaniowy

Konserwacja systemu alarmowego, przeglądy okresowe, naprawy konserwacyjne.

 

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej usługi jaką jest konserwacja systemu alarmowego. Jeśli system jest w miarę nowy, spokojnie taki przegląd można wykonać raz do roku. Jeśli ma już co najmniej 4 lata i więcej można pokusić się o przeglądy co pół roku.

Jak w większości firm z branży u nas również konserwacja systemu alarmowego może odbywać się na podstawie umowy, w której to za określoną kwotę miesięcznie, kwartalnie czy w innych okresach w zależności od umowy jesteśmy do Państwa dyspozycji wtedy to przyjazdy, czas spędzony podczas przeglądów czy napraw nie jest płatny, a jedyny dodatkowy koszt to koszt wymiany uszkodzonych lub wyeksploatowanych urządzeń.

Jaką formę kontroli swojego systemu Państwo wybiorą pozostawiamy indywidualnym rozważaniom. Jednak sugerujemy nie rezygnować z niej zupełnie.

Jeśli wymieniamy urządzenia zawsze udzielamy na nie gwarancji (minimum 24 miesiące) bez względu czy łączy nas umowa czy jest to wizyta jednorazowa.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji

tel. 602657469

email: info@transys.pl

Przegląd czy konserwacja systemu alarmowego to działanie zajmujące od 30 minut do kilku godzin w zależności od wielkości systemu alarmowego. Usługa, która nie zrujnuje Państwa finansowo, a zapewni, że system alarmowy, który kosztował na pewno nie małą kwotę nadal działa prawidłowo. Ważny również jest zapis w polisie ubezpieczeniowej, w której uwzględniono odpowiedni rabat z tytułu zabezpieczenia elektronicznym systemem alarmowym. Niekiedy wymagany jest taki przegląd okresowy, aby odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeniowego była pełna.

Usługę jaką jest konserwacja systemu alarmowego świadczymy na terenie całego województwa mazowieckiego.

Konserwacja systemu alarmowego Warszawa, Otwock, Józefów, Karczew, Sulejówek, Okuniew, Halinów, Mińsk Maz., Kałuszyn, Siedlce, Sokołów Podl., Węgrów, Łochów, Małkinia, Ostrów Maz., Wyszków, Radzymin, Marki, Ząbki, Legionowo, Jabłonna, Chotomów, Serock, Nieporęt, Pułtusk, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Tłuszcz i wiele innych miejscowości.