Konserwacja systemu kamer

Konserwacja systemu kamer jak i systemu alarmowego to czynność, którą wykonuje się okresowo w celu zweryfikowania poprawności działania wszystkich elementów systemu, przeczyszczeniu obudów kamer zewnętrznych, obiektywów ewentualnie ich regulacji. Dlaczego zdecydowanie bardziej polecamy częstsze przeglądy okresowe systemu telewizji niż alarmowego przynajmniej w domach mieszkalnych. Głównym powodem jest częstotliwość ich używania tzn. system alarmowy obsługujemy praktycznie codziennie jak nie kilka razy dziennie natomiast system kamer zazwyczaj działa gdzieś w tle (no chyba że jest nowy wtedy to większość domowników woli patrzeć na obraz z kamer niż serial w telewizji  ) i tak naprawdę rzadko weryfikujemy czy na pewno jeszcze działa. Dopiero jak zachodzi potrzeba odtworzenia jakiegoś zdarzenia zaglądamy do niego z nadzieją, że się
zarejestrowało. I tutaj niespodzianka: nic nie działa tylko od kiedy?

Albo pech nie działa akurat kamera która mogła coś zarejestrować. Jest jeszcze szansa, że kamera działa nagranie jest tylko że od momentu instalacji minęło już kilka lat, obiektyw zdążył się tak zabrudzić, że jak byśmy się nie wpatrywali w obraz to niewiele z niego widać. Całe szczęście jeśli system kamer jest wyposażony w monitor, który inwestor czasami z ciekawości włączy (bo i po co miałby być włączony cały czas) i zweryfikuje czy wszystko jest O.K. Niestety sprawa wygląda gorzej jeśli to sam rejestrator nie włączony nawet do sieci domowej jest gdzieś zamknięty i ma rejestrować obraz. Nie wiedzieć czemu, ale większość systemów w domach indywidualnych tak funkcjonuje co zdecydowanie utrudnia i zniechęca do regularnego zaglądania bo trzeba przynieść monitor, bo ciężko się dostać do rejestratora itd.

Żebyśmy tylko dobrze się zrozumieli absolutnie nie odradzamy przeglądów konserwacyjnych systemów alarmowych, a konserwacja systemu kamer jest ważniejsza i ją polecamy robić. Nie. Obydwa systemy są równie ważne i najlepiej byłoby aby nie mnożąc kosztów jeśli są już Państwo posiadaczami obydwu z nich przeglądać może rzadziej, ale obydwa przy jednej wizycie serwisu. Często bywa, że firmy widząc, że klient jest zainteresowany umową konserwacyjną na właśnie 2 systemy podpisują z nim 2 umowy co wiąże się z dwoma opłatami abonamentowymi. U nas nie ma rozróżnień i dodatkowych opłat czy to jest jeden system czy dwa czy jeszcze może czasami trzeba zajrzeć do automatów w bramie wjazdowej czy garażowej. Jeśli umawiamy się na opiekę nad instalacjami klienta to realizujemy ją kompleksowo i staramy się nie odsyłać go do innych fachowców bo ten kabelek już nie jest nasz.

Dokładnie jak przy systemach alarmowych jeśli nie chcą się Państwo wiązać umowami konserwacyjnymi polecamy wykonanie przynajmniej raz do roku kompleksowego przeglądu systemu. Nie musi to być koniecznie wykonywana usługa przez firmę. Polecamy weryfikacje samemu poprawności działania. Jeśli obraz nie wzbudza Państwa zastrzeżeń i nagrania są na dysku, a jeszcze lepiej jeśli uda się Państwu zgrać jakiś fragment materiał z archiwum, uważamy że zbędne są dodatkowe płatne wizyty praktycznie tylko w celu potwierdzenia tego co już i tak Wiecie. Uczulamy jeszcze tylko nad weryfikacją poprawności ustawionego czasu i daty. Ma to spore znaczenie przy weryfikacji nagrania po zdarzeniu.

Jeśli nie czują się Państwo na siłach samodzielnie zweryfikować poprawności działania systemu lub są Państwo zainteresowani regularną opieką nad systemami bezpieczeństwa zapraszamy do kontaktu:

tel. 602657469

email: info@transys.pl