Montaż monitoringu kamer

Monitoring domu, firmy, magazynu, działki, osiedla.

Montaż monitoringu kamer to obok instalacji systemów alarmowych nasza główna profesja. Robimy to już od 2000r. Pracowaliśmy jeszcze na systemach CCTV analogowych z rejestratorami na kasety VHS. Pamiętamy ceny urządzeń kiedy to za niewielki system składający się z 4 kamer trzeba było zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Nikomu wtedy się nie śniło aby kamera sama doświetlała sobie obserwowany teren. Konieczne było stawianie słupów z oświetleniem. 

Dzisiaj można powiedzieć, że już za kilkaset złotych można zakupić sprzęt do monitoringu posesji. Niestety tylko w teorii ludzi sprzedających jakość nagrań z tych zestawów będzie dobra. Umówmy się jeśli zależy Państwu na średnio dobrym obrazie i nagraniach koszt urządzeń na dzień dzisiejszy będzie oscylował około 2 tyś złotych. Za 3 tyś. złotych już można mówić o dobrych parametrach. Mowa tutaj dalej o systemie 4 kamerowym. 

Dzisiaj praktycznie 100% urządzeń monitoringu przybywa do nas z dalekiego  wschodu. Jak za pewne Państwo wiecie lub zaraz się dowiecie sprzęt ten można podzielić na 3 grupy. Niskiej jakości czyli tani, średniej jakości, ale niestety droższy i na prawdę dobrej jakości, ale co za tym idzie drogi. W naszym kraju o dziwo nie każdy jest to w stanie zrozumieć. Tanio nigdy nie będzie dobrze i odwrotnie. Często spotykam się z zapytaniem co sądzę na temat jakiegoś zestawu z portalu aukcyjnego. Niestety w większości zapytanie dotyczy tych najtańszych zestawów gdzie cały zestaw czyli kamery, rejestrator, dysk, zasilacz, nawet przewody kosztuje tyle co nawet nie dobrej, a przyzwoitej jakości jedna dobra kamera. Niestety prawda jest taka, że lepiej nie wydawać tych kilkuset złotych wcale niż mieć coś, a tak naprawdę nic nie mieć. Jeśli są Państwo zainteresowani takim zestawem proszę zadzwonić do sprzedającego. O dziwo w rozmowie przyzna się, że to nie jest dobry sprzęt i zaproponuje coś innego. Cos co już bardziej bedzie przypominać cywilizowany system monitoringu. Dlaczego wobec tego wprowadzają w błąd na aukcjach? Bo my Polacy kupujemy ceną. I takie najtańsze towary sprzedają się najlepiej. Jeśli nie zapytasz kupisz i żałujesz. Jeśli zapytasz kupisz drożej inny sprzęt, ale lepszej jakości.

montaż monitoringu
montaż monitoringu

Obecnie na naszym rynku możemy zaobserwować trzy wiodące marki. Są to Dahua, BCS i HikVision. Później stado niezliczonych klonów głównie HikVision. Niestety klony nisko budżetowe i tak na prawdę tylko fizycznie przypominające pierwowzór. 

instalacja monitoringu dahua montaz serwis kamer

Montaż monitoringu BCS, Dahua, HikVision

Nasza firma nie eksperymentuje na swoich klientach. Montujemy tylko urządzenia sprawdzone i ze wsparciem serwisowym. Tanią kamerę jak się uszkodzi można wyrzucić, nasze są naprawiane. Szanujące się wspomniane firmy w razie problemu z poprawną pracą systemu są w stanie dostarczyć nowsze wersje oprogramowania urządzeń i w większości przypadków na niedomagania sprzętu naprawa odbywa się na miejscu u klienta. 

Koszty montażu monitoringu

Jeśli chodzi o montaż monitoringu często pytacie Państwo o cenę 3,4 czy np 6 kamer. I chociaż mamy swoje „ulubione” urządzenia i na podstawie których możemy wstępnie założyć, że sprawdzą się u Państwa na obiekcie to niestety nie jest jednak regułą. Każdy obiekt jest inny i każdy klient jest inny. Najlepiej koszty szacować po wysłuchaniu wszystkich oczekiwań inwestora związanych z konkretnym obiektem będąc na miejscu. Nie zawsze podstawowa kamera da radę sprostać konkretnym uwarunkowaniom, a i odwrotnie nieraz nie ma sensu stosować droższych rozwiązań jeśli podstawowa kamera spełni wszystkie wymagania.

Łatwiej jest przygotować ofertę jeśli maja już Państwo przygotowane okablowanie pod system kamer. Wtedy informacja ile kamer ma być w systemie i jakim rodzajem przewodu wykonana jest instalacja dają nie duży margines pomyłki przy założeniu kosztów montażu. Niestety jeśli obiekt nie posiada przygotowanego okablowania to bez wizji lokalnej ciężko przewidzieć nakład pracy jak i elementy montażowe potrzebne do wykonania instalacji.

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny

 

tel. 602 657 469

email: info@transys.pl

  • montaż monitoringu Warszawa
  • montaż monitoringu Siedlce
  • montaż monitoringu Mińsk Mazowiecki
  • montaż monitoringu Sokołów Podl.
  • montaż monitoringu Łochów
  • montaż monitoringu Radzymin