Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego

Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego jako usługa powinien być i u nas jest tańszy od montażu systemu przewodowego. Natomiast cena urządzeń niestety zazwyczaj jest już wyższa od odpowiedników przewodowych. Dochodzi jeszcze aspekt regularnych wymian baterii (w dobrych jakościowo urządzeniach co około 2 lata), które są specyficzne i nie tanie. Ale niestety są obiekty gdzie prowadzenie okablowania nie wchodzi w grę np. obiekty zabytkowe, kościoły czy muzea. Również ze względów estetycznych w wykończonych mieszkaniach czy domach klienci decydują się często na rozwiązania bezprzewodowe. W naszej ofercie znajdą Państwo systemy całkowicie bezprzewodowe jak i hybrydowe czyli część systemu przewodowego część bezprzewodowego. Rozwiązanie hybrydowe pozwala na częściowe obniżenie kosztów samej instalacji jak i późniejszych czynności serwisowych tzn. wymiany baterii. Do rozwiązań bezprzewodowych polecamy urządzenia 2 producentów tj. Satel i Jablotron. O Satelu pewnie każdy z Państwa słyszał, o Jablotronie za pewne już nie każdy więc kilka słów nadmienimy.

Jablotron to Czeska firma, która według nas jest liderem rynku w rozwiązaniach bezprzewodowych. Jest odpowiednikiem Polskiego Satela, jednak od
zawsze Jablotron bardziej skupiał się na rozwiązaniach bezprzewodowych. Obecnie centrale i urządzenia Jablotrona są powszechnie stosowane w rozwiązaniach inteligentnych domów oraz automatyzacji i zabezpieczania apartamentów. Nasza uwaga skupia się jednak na urządzeniach tego producenta w zakresie zabezpieczenia zdrowia i mienia. Dlatego też uważamy za idealne rozwiązanie system OASIS. W ofercie z jakiej Jablotron pozwala nam korzystać przy wyborze systemu OASIS mamy praktycznie każdy rodzaj czujnika przewodowego jak i bezprzewodowego. Mamy do wyboru również jako przewodowe lub bezprzewodowe urządzenia takie jak klawiatury czy sygnalizatory. Pozwala to nam na dowolne konfigurowanie systemów hybrydowych. Oczywiście jak już większość systemów Jablotron Oasis również może nas informować o każdym zdarzeniu w systemie na telefon, jak i przy pomocy telefonu lub tabletu  na sterowanie systemem czy elementami automatyki domowej z każdego miejsca na świecie.

jablotron 80 oasis

Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć nie duży obiekt proponujemy montaż systemu alarmowego bezprzewodowego firmy Satel jakim jest Micra. System ten jest również jak Jablotron systemem hybrydowym możemy do niego podłączać czujniki przewodowe (4 szt.) jak i bezprzewodowe (8 szt.). Do wyboru mamy czujniki pir, kontaktrony, czujnik zalania wodą, czujnik dymu czy czujnik zbicia szyby. Sterowanie systemem odbywa się przy pomocy klawiatury bezprzewodowej, pilotów lub za pomącą aplikacji z telefonu z systemem android. Powiadomienie w przypadku zaistniałego zdarzenia np. włamania czy usterki realizowane jest za pomocą wbudowanego modułu gsm wprost na Państwa telefon komórkowy w postaci wiadomości sms z dokładnym opisem zdarzenia.

Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego nie jest drogi w porównaniu do systemów przewodowych. A ceny urządzeń w dzisiejszych czasach już nie są wielokrotnością ceny odpowiedników przewodowych. Koszt najbardziej podstawowego zestawu, który składa się z centrali z modułem gsm, anteny, obudowy, akumulatora i jednego czujnika pir to zaledwie 700 zł netto. Jeśli doliczymy koszt montażu w kwocie około 300 zł netto to daje nam niezbyt wygórowaną kwotę jak na bezpieczeństwo z 24 miesięczna gwarancją.

System taki można rozbudować o :

Każdy rodzaj czujnika przewodowego,
Czujnik Pir bezprzewodowy – 88 zł netto/szt,
Czujnik dymu bezprzewodowy – 118 zł netto/szt,
Czujnik zalania wodą – 99 zł netto/szt,
Czujnik magnetyczny bezprzewodowy – 74 zł netto/szt,
Pilot zdalnego sterowania – 50 zł netto/szt,
Bezprzewodowa klawiatura – 99 zł netto szt.

satel micra zdalna obsługa

W porównaniu z konkurencją ceny urządzeń w systemie Micra nie są zbyt wygórowane. Ze względów na z góry określone ilości urządzeń jakie można zamontować system ten polecamy do niewielkich instalacji np. domek letniskowy lub mieszkanie w bloku czy niskobudżetowy system alarmowy  w nie dużym domu jednorodzinnym.

Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego Satel Micra wydaje się być ofertą najbardziej konkurencyjną cenowo z obecnych rozwiązań na rynku.

Poniżej przedstawimy Państwu przykładowe mieszkanie na parterze i nasze 2 propozycje jego zabezpieczenia.

Wariant 1 podstawowy – montaż systemu alarmowego bezprzewodowego w mieszkaniu

Podstawowy system bezprzewodowy oparty o czujniki PIR zabezpieczające pomieszczenia z oknami i kontaktronu na drzwi wejściowe:

Urządzenia:

 • Centrala Satel Micra w komplecie obudowa, transformator i akumulator – 1 kpl,
 • Pilot zdalnego sterowania MPT-300 – 2szt, lub klawiatura MKP-300 – 1szt,
 • Czujnik Pir MPD-300 – 3szt,
 • Kontaktron MM-300 – 1szt,
 • Sygnalizator wewn SPW100 – 1szt,

Koszt urządzeń to: 1124zł zł netto. 

Usługa – montaż systemu alarmowego tych rozmiarów to koszt – od 300 zł netto.

Warto zwrócić uwagę, że w tym zestawie mamy już moduł GSM, który będzie nas informował o każdym zdarzeniu sms-em. Więc koszt jest niemalże identyczny do systemu przewodowego Satel Versa wraz z modułem GPRS. Jednak montaż powyższego systemu przynajmniej u nas jest tańszy.

podstawowy alarm do mieszkania

 Wariant 2 rozszerzony – montaż systemu alarmowego bezprzewodowego w mieszkaniu

System alarmowy pozwalający na załączenie części urządzeń (okna i drzwi) podczas gdy jesteśmy w domu np. na noc. Dodatkowo monitorujemy takie zdarzenia jak zadymienie.

Urządzenia:

 • Centrala Jablotron JA-82K obudową i akumulatorem – 1 kpl
 • Klawiatura LCD-JA-81F – 1szt
 • Moduł JA-82R – pozwala na obsługę do 50 urządzeń bezprzewodowych,
 • Czujnik Pir JA-80P – 3szt
 • Kontaktron JA-83M – 6szt
 • Sygnalizator JA-80A – 1szt
 • Czujnik dymu JA-80S – 1szt

Koszt urządzeń to: 2736 zł netto.

Usługa – montaż systemu alarmowego tych rozmiarów to koszt – od 400 zł netto.

Kwota dosyć wysoka za to wszystkie urządzenia bezprzewodowe, a system możemy podzielić na strefy i włączać tylko okna i drzwi poruszając się wewnątrz mieszkania. Niestety złą informacją jest jeszcze fakt że za moduł, który nas powiadomi o zdarzeniu – Ja-80V niestety trzeba dopłacić 350 zł netto jednak jego możliwości są sporo większe niż konkurencji m.in. pozwala na sterowanie systemem z poziomu przeglądarki internetowej. Moduł wymaga podłączenia do sieci internet.

alarm do mieszkania wersja rozbudowana

Oferujemy montaż systemu alarmowego bezprzewodowego na terenie całego woj. mazowieckiego.

Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego: Warszawa, Siedlce, Legionowo, Chotomów, Wołomin, Kobyłka, Zielonka, Ząbki, Nieporęt, Serock, Wyszków, Otwock, Mińsk Maz,  Józefów, Sulejówek, Halinów, Okuniew, Sokołów Podl, Węgrów, Łochów, Pułtusk, Maków Maz., Ostrów Maz., Ostrołęka, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefosław, Tłuszcz, Radzymin i wiele innych miejscowości.

Montaż systemu alarmowego bezprzewodowego trwa zdecydowanie krócej od standardowego systemu na przewodach. Dlatego jesteśmy w stanie po ustaleniu z Państwem i dobraniu odpowiednich elementów zaprogramować zestaw u nas w firmie, a po przyjeździe do Państwa na obiekt szybko zamontować tylko elementy w ustalonych miejscach. Cały czas jaki Państwo muszą na to poświęcić to nieraz krócej niż 1 godzina.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty na montaż systemu alarmowego bezprzewodowego.

Transys Maciej Zduniak

tel. 602657469

email: info@transys.pl