Satel CA-6, CA-5

Małe centrale firmy Satel: CA-6 i CA-5

Ktoś kto jest obeznany z tematyką systemów alarmowych i zna ofertę firmy Satel wie, że oprócz systemów Satel CA-6 i CA-5  w linii małych central CA występują jeszcze CA-4 i CA-10. W  naszej ofercie pomijamy je celowo. CA-4 pozwala na podłączenie czujników tylko z jednym rezystorem oraz nie posiada bufora zdarzeń co według nas dyskwalifikuje ją jako system serwisowalny (pamięć ostatnich alarmów nie jest wystarczająca do zdiagnozowania przyczyn np. fałszywych alarmów, a obwód sabotażowy biegnący przez wszystkie urządzenia, nie pozwala stwierdzić, z którym jest problem). CA-10 to konstrukcja z lat 90 i od tamtej pory praktycznie nie rozwijana. Satel CA-10 jest pozycją dla starych elektryków, którzy kiedyś w jakiś bliżej nieokreślony sposób posiedli wiedzę jak ja instalować. Do dzisiaj jest to dla nich jedynie słuszny system i montują go powielając te same błędy co 20 lat temu chyba nie znając nigdy możliwości tej centrali, które jak na tamte czasy były na prawdę duże. Dzisiaj Centrale CA-10 wyparła najpierw Versa, a od niedawna jeszcze bardziej zaawansowana Perfecta. Cena wszystkich systemów jest porównywalna. Jednak możliwości CA-10 do w/w systemów są niebotycznie ograniczone. Tyle tytułem wytłumaczenia się z braków w naszej ofercie niektórych systemów producenta. 

System alarmowy Satel CA-6

satel-CA-6, montaż ca-6, instalacja ca-6

System alarmowy Satel CA-6 jest często spotykany przez nas w małych dokach letniskowy, na działkach wypoczynkowych. Wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba podziału systemu na dwie niezależne strefy, a system nie przekracza 8 czujników. Bo tyle mamy do wykorzystania wejść w systemie CA-6. Obsługa systemu może odbywać sie jedynie przy pomocy manipulatorów LED co w żadnym wypadku przy tego rodzaju systemie nie jest jego wadą. Klawiatury LED dobrze znoszą niskie temperatury w nieogrzewanych, wspomnianych domkach letniskowych czy magazynach.

Jeśli szukasz niskobudżetowego systemu alarmowego do kilku czujników, a jednocześnie chcesz aby system składał się z dwóch niezależnych stref np. domek letniskowy i budynek garażowo-gospodarczy to ten system będzie odpowiedni dla Ciebie. 

System alarmowy Satel CA-5

System alarmowy Satel CA-5 jest uproszczoną wersją systemu CA-6. Może nie uproszczoną co mniejszą, o mniejszej funkcjonalności. Do dyspozycji jest tylko jedna strefa więc nie wchodzi w grę jakikolwiek podział. Pozwala na podłączenie 5 czujników. Obsługiwać go można z dwóch rodzajów klawiatur: LED i LCD. Jest to idealna propozycja dla osób chcących zabezpieczyć obiekt czy lokal na zasadzie jestem to alarm nie czuwa, jak mnie nie ma alarm jest włączony. Obiekty, które najczęściej są zabezpieczane tym systemem to domki letniskowe, garaże, małe sklepiki. przyczepy kempingowe itp. 

satel CA-5 montaż ca-5, instalacja ca-5, satel ca5,

Chociaż w naszej ofercie jak wspomnieliśmy nie występują wszystkie modele systemów firmy Satel to jednak serwisujemy i konserwujemy wszystko co jest w ze znaczkiem wspomnianego producenta. Mogą Państwo na nas liczyć w sprawie serwisu, rozbudowy czy modernizacji już działających, czy z jakiejś przyczyny nie działających systemów. Chętnie zajmiemy się przywróceniem ich to poprawnej pracy.

Klienci, którzy zdecydują się na powierzenie nam dostarczenia i instalacji systemu alarmowego mogą skorzystać z możliwości przedłużenia gwarancji ze standardowych 24 miesięcy do nawet 5 lat.

możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat

Zapraszamy do kontaktu