Satel Micra – micro system, makro mozliwości

satel micra montaż

Moduł alarmowy Satel Micra pomimo iż w naszym przypadku wykorzystywany do celów zabezpieczenia budynków i sygnalizowania alarmów ma tak na prawdę więcej funkcjonalności. Moduł Micra może nadzorować różne procesy technologiczne, badać i przekazywać informacje o różnych parametrach często bardzo ważnych w przemyśle. 

My jednak używamy go głównie do antykradzieżowego zabezpieczania obiektów. Najczęstszymi użytkownikami systemów sygnalizacji na bazie systemu Micra są właściciele mieszkań w blokach lub domków letniskowych. Troszkę rzadziej właściciele małych domków jednorodzinnych, którzy przeważnie systemem bezprzewodowym i w stopniu podstawowym chcą zabezpieczyć swój majątek.

Micra nie dzieli się na strefy i pozwala budować system alarmowy na zasadzie jeśli nikogo nie ma w domu to włączony, jeśli domownicy są to wyłączony. Pozwala na podłączenie i skonfigurowanie niewielkiej ilości urządzeń bo tylko 4 czujników przewodowych i 8 bezprzewodowych. Jest możliwość rozbudowy urządzeń bezprzewodowych, ale w takim przypadku warto rozważyć zastosowanie systemu alarmowego Satel Perfecta. 

Obsługa systemu Satel Micra

Obsługa modułu alarmowego Satel Micra odbywać się może na trzy sposoby. Z bezprzewodowej klawiatury, za pomocą wielofunkcyjnych pilotów i z aplikacji na urządzenia mobilne Micra Control. W każdym z wymienionych przypadków jest banalnie prosta. System Micra wszystkie informacje o systemie takie jak awarie, alarmy, statusy wysyła właścicielowi na telefon w postaci wiadomości tekstowych SMS. Właściciel może z systemem komunikować się również za pomocą wiadomości sms lub z aplikacji na smartfonie czy tablecie z poziomu interfejsu graficznego. Oczywiście czy i jak się zachowa system, czy i jak powiadomi właściciela to wszystko musi zostać odpowiednio skonfigurowane z poziomu programowania centrali w trybie serwisowym. Warto pytać instalatora co i jak konfiguruje, aby w przyszłości nie trzeba było się domyślać np. czy baterie już wymieniać czy jeszcze nie. System jeśli jest prawidłowo skonfigurowany powiadomi użytkownika odpowiednio wcześniej o zaistniałych kłopotach.

obsluga-satel-micra obsługa alarmu satel micra

Czujniki bezprzewodowe systemu Satel Micra

System bezprzewodowy Micra jest system jednokierunkowy działający na częstotliwości 433Mhz. Przez co urządzenia są w teorii bardziej narażone na zakłócenia generowane przez inne urządzenia bezprzewodowe. Tyle w teorii. W praktyce jest to bardzo bezpieczny system jednak faktycznie zaśmiecone pasmo na którym działają urządzenia sprawia, ze nie rozmawiamy przy systemie Micra o zasięgach rzędu kilkuset metrów, a o kilkudziesięciu, co w większości mieszkań czy domków letniskowych jest i tak z dużym zapasam.

Rodzaje czujników bezprzewodowych jakie mamy do dyspozycji w zakresie systemu Micra to: czujnik ruchu PIR, czujnik kontaktronowy, czujnik zbicia szyby, czujnik zalania wodą, czujnik dymu i ciepła oraz zewnętrzny sygnalizator. To w zdecydowanej większości systemów bezprzewodowych zostawia konkurencje w tyle.

Aplikacja na urządzenia mobilne Micra Control

micra-control aplikacja satel micra

Zajmujemy się nie tylko montażem nowych systemów, ale rozbudową, modernizacją i serwisem już istniejących, Wspomagamy klientów w konfiguracji własnego systemu. Bo większość osób, które twierdziło, że sama sobie poradzi niestety nie radzi sobie z ustawieniem wszystkich parametrów, lub robi to nieprawidłowo. Zamiast tracić masę czasu na to zapraszamy do kontaktu z nami. Zrobimy to prawidłowo wyjaśniając na przyszłość jak i co trzeba robić.

Dla klientów, którzy zdecydują się nam powierzyć dostawę i instalację systemu mamy bonus w postaci możliwości przedłużenia gwarancji ze standardowych 24 miesięcy do nawet 5 lat.

możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat

Zapraszamy do kontaktu