System alarmowy Warszawa

System alarmowy Warszawa i okolice.

W naszej ofercie znajda Państwo systemy alarmowe zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe lub mieszane. Najlepszym rozwiązaniem, a może nie tyle najlepszym co najmniej kłopotliwym  są systemy przewodowe. Systemy mieszane czyli hybrydowe w porównaniu z całkowicie bezprzewodowymi maja jedną zaletę. Zawsze próbujemy w takich mieszanych systemach zastosować przynajmniej klawiaturę i sygnalizator zewnętrzny przewodowe. Po pierwsze znacząco obniża to cenę sprzętu, po drugie klawiatura najczęściej jest używana wiec baterie trzeba tez wymieniać częściej. Jeśli chodzi o sygnalizator to baterii nie trzeba wymieniać, aż tak często, ale za to są drogie bo musza znosić zmienne warunki atmosferyczne.

Jeśli chodzi o żywotność baterii w czujkach to w zależności od ich rodzaju i producenta mogą wytrzymać od 2 do 8 lat.

system alarmowy Węgrów montaż serwis instalacja

Alarm do mieszkania, biura, magazynu, warsztatu.

satel micra montaż

Jako podstawowy system alarmowy bez podziału na strefy do 5 czujek przeważnie sugerujemy niskobudżetowy system oparty na centrali Satel CA5. To jeśli nie ma być powiadamiania na telefon. Jeśli ma być powiadamianie i możliwość sterowania systemem z telefonu jako niskobudżetowy system proponujemy Satel Micra. Jest to hybrydowy system z możliwością podłączenia 4 czujek przewodowych oraz 8 bezprzewodowych. Jako bardziej rozwinięte funkcjonalnie systemy mogą w tym segmencie pojawić się jeszcze Satel Versa5 lub 10, Genevo 6 lub 12, Satel perfcta 16 lub DSC HS2016. Na specjalne życzenie co zdarza się nie rzadko montujemy takie małe systemy na centralach bardzo rozbudowanych np. Satel Integra 128WRL. Jest to przerost formy nad treścią, ale jeśli klient świadomie wydaje pieniądze to nie ma w tym problemu. Jednak zawsze informujemy że w takim systemie możliwości będą wykorzystane w znikomym procencie.

Alarm do domu jednorodzinnego, firmy

Nieco większy system alarmowy od kilku czujek powszechnie stosowany w budownictwie jednorodzinnym to Satel Perfecta i jeszcze bardziej rozbudowany Satel Integra. Konkurencyjny system dla wspomnianych wyżej to Genevo Prima. We wszystkich trzech przypadkach po nazwie występuje oznaczenie cyfrowe – 16, 32, 64, 128. Oznacza to nic innego jak do ilu czujek możemy rozbudować alarm.

Przy budynku jednorodzinnym zawsze przewidujemy centralę z możliwością podziału na strefy. Minimum to dwie, ale najczęściej 4 lub 8. Sugerujemy podział systemu co najmniej na strefę nocna i dzienną. Jeśli są kontaktrony w oknach również dobrze jest wydzielić je na oddzielna strefę. To samo dotyczy jeśli na obiekcie występują czujki  zewnętrzne. Warto mieć to wszystko rozróżnione i załączać poszczególne w miarę potrzeby. Wszystko po to aby nie być zakładnikiem systemu alarmowego, a raczej korzystać z niego w jak najbardziej komfortowy sposób.

sterowanie systemem alarmowym, obsługa alarmu,

Rozbudowany system alarmowy

Dla rozbudowanych i rozległych systemów stosujemy systemy alarmowe 64, 128, 256 liniowe. Wykorzystujemy do tego Centrala Genevo Prima 64, DSC HS2064 i HS2128 oraz Satel Integra 64, Satel Integra 128, Satel Integra 128 WRL. 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu

Tel. 602 657 469
email: info@transys.pl

Wycena zawsze jest bezpłatna i bez zobowiązań

  • System alarmowy Warszawa Białołęka
  • System alarmowy Warszawa Tarchomin
  • System alarmowy Warszawa Międzylesie
  • System alarmowy Warszawa Radość
  • System alarmowy Warszawa Wawer
  • System alarmowy Warszawa Falenica
  • System alarmowy Warszawa Tarchomin
  • System alarmowy Warszawa Bielany